אוסף הספריה הלאומית, מספר מערכת: 990000416670205171
הדימויים מתוך:
התכנית בשיתוף מפמ"ר תרבות יהודית-ישראלית, משרד החינוך
כתיבה והפקה: טל ויצמן רפאל
החלון הבא
חנה סנש: בעקבות הצנחנית שלא שבה
החלון הקודם
לכבוד פסח: עושים סדר בליל הסדר

הגדת רוטשילד: מאירופה לספרייה הלאומית

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

ליל הסדר הוא זמן של מפגש עם קרובי משפחה וחברים, של הילד הקטן ששר "מה נשתנה", של האח שמחכה שיגיעו כבר לאוכל, של הדוד שחוזר כל שנה על אותן בדיחות, ושל הדודה שמתעקשת לזמר בקולי קולות. מוּכָּר לכם?

ליל הסדר הוא גם זמן של "וְהִגַּדְתָּ לבנך" – העברת הסיפור של העם היהודי מדור לדור. בהגדה מסופר על יציאתם של בני ישראל מעבדות לחירות, ממצרים לארץ ישראל. דרך זיכרון  התקופה שבה אבותינו היו במצרים, ניתן ללמוד גם כמה דברים על עצמנו כיום.

אוסף ההגדות של הספרייה הלאומית נחשב המַקיף ביותר בעולם, ויש בו יותר מ-8,500 הגדות מרהיבות מתקופות שונות ומכל רחבי העולם, רבות מהן בכתבי יד מקוריים ואחרות בדפוסים נדירים. באוסף יש אפילו הגדות בכתב בְּרַיְיל.

אחת מההגדות המיוחדות ביותר היא הגדת רוטשילד, הגדה צבעונית ומאוירת הכתובה על קלף ומתוארכת לשנת 1450. זו הגדה שנדדה בין יבשות, החל באירופה לפני מאות שנים ועד לאסיה, למרתפי הספרייה הלאומית של מדינת ישראל. לחצו על הלחצנים וקראו את סיפורה.

תגיות:
לוח שנה יהודי-ישראלי
התוכנית בשיתוף פעולה עם מפמ"ר תרבות יהודית ישראלית.
בכל שבוע נפתח חלון למושג או אירוע הקשור לתוכנית הלימודים.
חלונות
אוסף הספריה הלאומית, מספר מערכת: 990000416670205171
כתיבה והפקה: טל וייצמן רפאל