דף מלווה השתלמות

מכשירי כתיבה - התמחויות

להלן פירוט הקבוצות שיפתחו השנה

מכתיבה חופשית לכתיבה פורמלית: חשיבה על מטלות כתיבה והדרך אליהן

מה אנו מצפים מתלמידותינו שיכתבו? מהן סוגי מטלות הכתיבה שאנו נותנים לתלמידים? ובעיקר - אילו כלים אפשר לתת לתלמידים ולתלמידות שלנו כדי לעזור להם לכתוב תרגילים, חיבורים ועבודות המבטאים את המחשבות והרעיונות שלהם על הטקסטים והנושאים הנלמדים ולצד זאת עונים לדרישות שאנו מציבים בפניהם? בסדנה זו נקדיש זמן למחשבה על סוגי מטלות כתיבה ובעיקר נתנסה בעצמנו במעבר בין המחברת האישית שבה הכתיבה היא לא פורמלית אלא יותר משוטטת, חוקרת, מתנסה, לכתיבה לצורך הגשה שמציגה ומפתחת רעיונות באופן מבוסס לפי כללים סדורים. הסדנה מתאימה למורים שכבר משתמשים במתודות כתיבה וחשיבה וגם לאלו שיש להם רק היכרות ראשונית איתן ותוהים איך לעזור לתלמידיהם להשתמש בכתיבה החופשית שלהם ובאופנים השונים של קריאת טקסטים, כדי לכתוב תרגילים ומטלות עשירים ומבוססים.

מלבד שלושת ימי ההשתלמות בבניין הספרייה, יתקיים מפגש נוסף מקוון במהלך חודש יולי (לרשות המשתלמים יעמדו מספר תאריכים אפשריים). התאריכים יפורסמו לנרשמים בהמשך.

תזמור מתודות: חשיבה על שילוב כתיבה וחשיבה בכיתה

כיצד אנו מעודדים את תלמידינו לפתח חשיבה ביקורתית ויצירתית בכיתה תומכת ומאתגרת? כיצד יוצרים הזדמנויות לתרגול דיון וחשיבה קבוצתיים מצד אחד, והכנה למבחנים ולכתיבת עבודות מצד שני? בסדנה זו נקדיש זמן למחשבה על בניית חוויות לימודיות שמקדמות גילוי אמיתי, חשיבה מעמיקה ושיתוף רעיונות. הסדנה מתאימה למורים שכבר משתמשים במתודות כתיבה וחשיבה  ותוהים איך לתזמר אותן בהרמוניה ובאפקטיביות עם התכנים השונים הנלמדים.

מלבד שלושת ימי ההשתלמות בבניין הספרייה, יתקיים מפגש אחד נוסף א-סינכרוני

השנה אנו פותחים אפשרות ללינה מסובסדת למשתתפי ההשתלמות הגרים ביישובים המרחוקים מירושלים.

כיוון שמספר המקומות מוגבל מאוד, אנא קראו את המידע הבא טרם הרישום:

1. יישוב מרוחק מירושלים משמעותו קו חיפה צפונה או קו באר שבע דרומה (לא כולל יישובים אלה).

2. הלינה תהיה במלון פרימה פארק בכניסה לירושלים. המלון ממוקם במרחק הליכה של כעשרים דקות מהספרייה הלאומית. יש חנייה על בסיס מקום פנוי במלון. מידע על המלון בקישור:

3. מחיר הלינה הוא 180 ₪ לאדם בחדר זוגי על בסיס לינה וארוחת בוקר. אין אפשרות להזמין חדר ליחיד במחיר המסובסד. השיבוץ יהיה אקראי, בחדרים נפרדים לנשים וגברים.

בעת הרישום ניתן לבקש להיות בחדר עם נרשם ספציפי. חשוב לשים לב שההרשמה מתבצעת באותו זמן כדי שלא יתפסו כל המקומות.

4. במקרה של ביטול הגעה להשתלמות, לא יהיו החזרים על הסכום ששולם עבור הלינה.

אודות ההשתלמות
מורים מתחומים שונים
בספרייה הלאומית
תזמור מתודות: 27-29.6 | מכתיבה חופשית לכתיבה פורמלית 10-12.7
360-180 ש"ח
30 שעות, מוכר לגמול עם ציון
להרשמה  >להרשמה  >ההרשמה הסתיימה
סגירה