דף מלווה השתלמות

מכשירי כתיבה

הוראת ספרות בשילוב כתיבה

הפיקוח על הוראת הספרות, המרכז ללימודי רוח בספרייה הלאומית בשיתוף צוות התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות (יאס"א),מזמינים אתכם להשתלמות ייחודית בשיטת writing to think. ההשתלמות התקיימה בפעם הראשונה בקיץ תשע"ט וזכתה להצלחה גדולה, וכעת נפתחת אפשרות נוספת להכיר וללמוד את השיטה. ההשתלמות מהווה חלק ממהלך רחב אותו מוביל הפיקוח על הוראת הספרות, לשילוב טכניקות כתיבה בהוראה ובלמידה מתוך שאיפה ליצור מעורבות ועניין ולבסס יכולות הבעה בכתב ובעל פה בקרב התלמידים. בסמינר תוכלו לרכוש כלים מתקדמים לשילוב מתודות כתיבה לקידום הלמידה בכיתה.  

מה כוללת ההשתלמות?

ההשתלמות תקנה למשתתפים כלים מעשיים רבים לשילוב כתיבה בהוראה. ההשתתפות בסדנאות מהווה התנסות עצמית במגוון הכלים של השיטה תוך רפלקסיה ובחינת הדרכים לשילובן בכיתה. בנוסף יכירו המשתתפים את אוצרות הספרייה הלאומית ויזכו למפגש נדיר ובלתי אמצעי עם תהליכי הכתיבה והיצירה של גדולי הספרות העברית כפי שהם משתקפים בארכיונים.

חשוב לדעת:

השתלמות תתקיים בשני מחזורים במרכז ללימודי רוח שבספרייה הלאומית בירושלים:

מחזור ראשון: ימים שלישי-חמישי, 29.6-1.7.21  מחזור שני: ימים שני-רביעי, 5-7.7.21

בשני המחזורים ההשתלמות תתקיים בין השעות 9:00-16:00.

ההשתלמות מיועדת למדריכים, רכזי מקצוע ומורים מובילים מהחינוך הממלכתי. לו"ז מפורט ישלח למשתתפים.

עלות מסובסדת לרכזי מקצוע, למדריכים ולמורים לספרות: 180 ₪. הנרשמים מתחייבים להשתתף בסמינר במלואו.  

ההשתלמות מוכרת לגמול בהיקף של 30 שעות לעומדים בדרישות (נוכחות+הגשת עבודת סיכום)


השנה לראשונה - קבוצה המיועדת לבוגרי ההשתלמות בעבר!

הקבוצה מיועדת למורים המעוניינים להעמיק בשיטה ולהכיר ולתרגל שיטות של כתיבה וחקירה לקראת כתיבת חיבור. בטופס ההרשמה יש לבחור באפשרות של 'מורים ממשיכים'.

להרשמה לחצו כאן

כתיבה כמנוף לחשיבה

Writing to learn היא שיטה ייחודית שפותחה בקולג' בארד (Bard college) שבמדינת ניו יורק ומטרתה הרחבת והעמקת הלמידה באמצעות שילוב מרובה של כתיבה לא פורמאלית. הגישה משתמשת בטכניקות כתיבה מגוונות שמופעלות תוך כדי השיעור כדי לעודד חשיבה, העמקה, פענוח טקסטים, רפלקסיה על הלימוד, תוך הפעלה מתמדת של הלומדים ויצירת במה לדיונים קשובים ומרובי משתתפים.

מספר המקומות מוגבל, הקדימו הרשמתכם.

אודות ההשתלמות
סגירה