פעילות בעקבות האזנה לספר שמע

יוצרים כרזת פרסומת

בפעילות זו ניצור כרזת פרסומת לספר. הכּרזה אמורה למשוך את עין המתבוננים ולעודד אותם לקרוא את הספר או להאזין לו, לכן כדאי שהיא תכלול אלמנט של מתח ושהמראה שלה ימשוך וייצור עניין.

עורכים רשימה

סכמו לעצמכם מאפיינים מרכזיים בספר: פרטים מעניינים, מרגשים או מפתיעים, משהו שכדאי לדעת על הדמויות או על העלילה ואפילו על הרקע ההיסטורי או על מאפייני הספר (אם הוא מותח, מצחיק ועוד). כִּתבו במשפט אחד את הרעיון המרכזי של הספר, כפי שאתם רואים אותו. אתם יכולים לבטא זאת בפתגם, בציטוט מהספר או במילים שלכם.

מתכננים

חִשבו כיצד אפשר ליצור כרזה מעניינת – אילו צבעים מתאימים? איזה איור או תצלום כדאי לשבץ בה? איזה מידע כדאי להביא בה? (וחשוב לא פחות – איזה מידע לא להביא כדי לא לקלקל לקוראים). זִכרו שעליכם לעודד את המתבוננים בכרזה להתעניין בספר ולרצות לקרוא אותו!

כִּתבו לעצמכם את תוכן הכרזה.

יוצרים

היכנסו לאתר Canva. צרו חשבון (אפשר באמצעות חשבון Google). בחרו בתבנית של פוסטר מרשימת התבניות בעמוד הבית. כעת אתם יכולים להתבסס על אחת ממאות התבניות הקיימות, לבחור מהן באמצעות תגיות או מילות חיפוש או ליצור אחת בעצמכם מדף חלק. תוכלו לקבוע את צבע הטקסט, הגופן (פונט), הגודל ואפקטים מיוחדים. מהתפריט הימני תוכלו לבחור רקעים, תמונות, פריטים ועוד. שימו לב: ישנם פריטים הזמינים רק לְחשבון בתשלום. כדי שתוכלו לשמור את היצירה מומלץ להשתמש רק בפריטים שכתוב עליהם חינם. אפשר להיעזר בסרטון הדרכה.

משתפים

הורידו את היצירה בלחיצה על הכפתור משמאל למעלה. מומלץ לבחור בפורמט Jpeg או PNG, כך שהמורה תוכל לשלב אותה במצגת. אם תלחצו על החץ הצמוד לכפתור ההורדה, תוכלו לבחור בתפריט "שתף קישור" ולשלוח למורה את הקישור ליצירה. שימו לב: לחיצה על כפתור "שתף" שלצד כפתור ההורדה מאפשרת לאחרים לערוך את היצירה שלכם, לכן לא מומלץ ללחוץ עליו.