פעילות בעקבות האזנה לספר שמע

יצירת חידון דיגיטלי

בפעילות זו ניצור חידון על הספר ובאמצעותו נוכל לבחון מה חברינו יודעים על הספר.

ממציאים חידות

כִּתבו לעצמכם רשימת חידות ושאלות על הספר. מומלץ להאזין שוב לחלקים מהספר כדי למצוא עובדות מעניינות ולוודא שאתם זוכרים נכון את התשובה לשאלה; לא נעים לתת תשובה לא נכונה!

החידון יכול לעסוק בפריטי טריוויה, אך גם בנושאים מרכזיים בעלילה.

יצירת החידון

הַחליטו מהו האתר שבאמצעותו תיצרו את החידון. מומלץ לבחור באתר מועדף עליכם,אם יש כזה. אנו מציעים לכם אחד משני אתרים:

פִּתחו חשבון (אפשר להירשם באמצעות חשבון Google). בעמוד הפתיחה של החידון כִּתבו את שם החידון ובחרו בסוג החידות הרצוי לכם. ברירת המחדל המומלצת היא חידון של תשובה נכונה יחידה. במסך הבא תוכלו להגדיר את מאפייני החידון (למשל אם תהיה מגבלת זמן, אם תהיה הקדמה לחידות וכדומה) ולהוסיף את החידות. שימו לב שליד התשובה הנכונה יש סימון בכחול. הוסיפו שאלות באמצעות לחיצה על כפתור הפלוס (+).

חשוב: אי אפשר לבחור בסדר תשובות אקראי, לכן בכל פעם שבצו את התשובות הנכונות במקום שונה.

במסך הבא תוכלו לעצב את החידון: לבחור צבעים, תמונת רקע ועוד.

במסך האחרון תוכלו להעתיק קישור לשיתוף ולשלוח אותו למורה.

בראש הדף תוכלו ללחוץ על כפתור ליד הקישור ולצפות בתצוגה מקדימה של החידון. אם תרצו לתקן אותו, לחצו על האייקון המופיע בחלקו הימני העליון של החידון.

  • opinion stage – לאתר זה ממשק באנגלית, אך הוא בסיסי יחסית.

הירשמו באמצעות חשבון Google. לחצו על הכפתור מימין למעלה – Create New – ובחרו מהרשימה שנפתחה Trivia Quiz. בחרו כותרת, טקסט מקדים ותמונת פתיחה אם תרצו וכתבואת החידות והתשובות. אפשר להוסיף לכל שאלה כמה תשובות ולקבוע אם סדר התשובות יהיה אקראי ואם תהיה תשובה אחת נכונה או יותר. התשובות יכולות להיות תמונות. אפשר לבחור הוספת משוב הסבר לאחר כל שאלה.

בסיום תוכלו להוסיף משוב (ציון) המתקבל לפי מספר התשובות הנכונות. ברירת המחדל היא משוב אחד, אך לחיצה על Add another result מאפשרת לכם לחלק את המשובים לפי מספר החידות שנענו נכונה.

לאחר שתלחצו על Publish, מימין למעלה, החידון יהיה מוכן, ותוכלו לשתף אותו עם המורה בלחיצה על כפתור Embed & Share והעתקת הקישור בחלון שנפתח.