להגשת מועמדות

זוכי פרס הספרייה הלאומית למצוינות בהוראה על שם עזריאלי לשנת תשפ"ג

ד"ר שלהבת אופיר
בית הספר "תבל" בירושלים
על הוראה איכותית של תחומי הרוח תוך הובלת תוכניות המשלבות כתיבה, חֵקר ולמידה בין-תחומית ועל השפעה רבה על צוותי מורים בבית הספר ומחוצה לו
להפעלת הסרטון
צילום: שמואל כהן
נימוקי השופטים
ד"ר שלהבת אופיר, היא מורה להיסטוריה ורכזת פדגוגית בבית הספר "תבל" בירושלים בו לומדים תלמידים בכל הרמות. שלהבת הקימה את מגמת ההיסטוריה הראשונה בארץ הלומדת על פי תוכנית חדשנית של טכנולוגיה והיסטוריה, וזו הפכה מבוקשת ביותר בקרב תלמידי בית הספר. שלהבת יוזמת ומובילה פרויקטים רבים בבית הספר: תוכנית ייחודית ללמידה בין-תחומית, תוכנית "קוֹסמוֹס" לעידוד כתיבת עבודות גְמָר המיושמת בשיתוף הורי התלמידים, קבוצת "ינשופים" להעמקה בחקר בתחומי הרוח ועוד ועוד. היא משתפת מורות ומורים מבתי ספר אחרים בכל התוכניות שהיא מובילה ומלווה אותם ביישומן. שלהבת הייתה מדריכה ארצית בתחום עבודות הגְמר, והיא מרצה בתוכנית "מיתרים", המיועדת להכשרת מורים בבתי ספר שלומדים בהם דתיים לצד חילונים.

על כל אלה אנו מעניקים לה את פרס הספרייה הלאומית לִמצוינות בהוראה על שם עזריאלי לשנת התשפ"ג.
ד"ר לנא והבה
מקיף ב' מג'אר
על הוראה בין-תחומית שמשלבת ביצירתיות כלים דיגיטליים ומעודדת למידה עצמאית של תלמידים ועל הובלת מיזמים ייחודים המקדמים את לימודי הרוח בבית הספר
להפעלת הסרטון
צילום: שמואל כהן
נימוקי השופטים
ד"ר לנא והבה, היא מורה לשפה וספרות ערבית בבית הספר "מקיף ב" במג'אר. ההוראה של לנא מתאפיינת בשילוב יצירתי של כלים דיגיטליים ביחידות לימוד מתוקשבות המעודדות למידה עצמאית של תלמידים. לנא בונה יחידות לימוד בין-תחומיות סביב רעיונות גדולים וּמובילה שורה של מיזמים שמקדמים את תחומי הרוח בבית ספרה: תחרויות של כתיבה ספרותית ותחרות הנואם הצעיר סביב שְבוע השפה הערָבית, סיורים למורים והזמנת סופרים וּמשוררים לסדנאות של כתיבה בערָבית עם תלמידי בית הספר. את הידע המקצועי היא מעבירה למורי מקצועות הרוח בבית ספרה, למורים רבים בהשתלמויות ארציות וכן לְפִֿרחי הוראה שהיא חונכת בִּמְסירות. מנהל בית הספר כתב על לנא שהיא מצליחה "להטמיע מחשבות חדשות ולשבּור סטריאוטיפים חברתיים ובעיקר מגדריים" בחברה הערָבית.

על כל אלה אנו מעניקים לה את פרס הספרייה הלאומית למצוינות בהוראה על שם עזריאלי לשנת התשפ"ג.
יוסי מנקובצקי
עירוני א' במודיעין
על הוראה מצוינת של תחומי הרוח תוך שימוש במודלים ייחודים לעידוד השיח ולהעמקת החשיבה ועל פיתוח, קידום והובלה של לימודי תרבות ומחשבת ישראל בבית הספר
להפעלת הסרטון
צילום: שמואל כהן
נימוקי השופטים
יוסי מנקובצקי הוא מורה למחשבת ישראל, לפילוסופיה ולאזרחות, ורכז תחום תרבות ומחשבת ישראל בבית הספר "עירוני א" במודיעין. יוסי הקים ומוביל מגמה ייחודית לבגרות במחשבת ישראל בשם "פילוסופיה ישראלית", מגמה מוערכת בקרב תלמידי בית הספר. הוא שותף לפיתוח ויישום של מודל הוראה ייחודי הנקרא "קהילה בונה ידע", הודות להשתלמות עירונית שהוביל הורחב המודל ונלמד גם על ידי מורים בבתי ספר נוספים בעיר. הוא יזם שיתוף פעולה עם צוות המורים לגיאוגרפיה שבמסגרתו נבנתה תוכנית לימודים בין-תחומית החוקרת את החברה הישרְאלית בהיבטיה הדמוגרפיים והדמוקרטיים. יוסי משמש גם כרכז "תוכנית בְּאֵרִי" של מכון הרטמן בבית הספר ושותף ליוזמות עירוניות בתחומי הרוח והתרבות.

על כל אלה אנו מעניקים לו את פרס הספרייה הלאומית לִמצוינות בהוראה על שם עזריאלי לשנת התשפ"ג.

ציונים לשבח

בראון דסברג
אולפנת "אור תורה אוריה" בגוש עציון
על הוראה יצירתית של תחומי היהדות ועל פיתוח מיזמים ייחודיים התורמים להעמקת הלמידה בתחומים אלה
צילום: שמואל כהן
נימוקי השופטים
בראון דסברג הוא מורה לתנ"ך, לתושב"ע וּלמחשבת ישראל באולפנת "אור תורה אוריה" בגוש עציון. בראון יוצר תוכניות חדשניות בתחומי הדעת שאותן הוא משתף עם מורים רבים גם מחוץ לבית הספר. ההוראה שלו מתאפיינת בלימוד בחבְרותות ובמעגלי שיח ובשורה של מיזמים ייחודיים. בוגרות בית הספר מציינות שאחד השיקולים שלהן בבחירתן ללמוד באולפנה הוא שיטת הלימוד של בראון בגמרא ובמחשבת ישראל.

על כל אלה אנו מעניקים לו ציון לשבח בפרס הספרייה הלאומית למצוינות בהוראה על שם עזריאלי לשנת התשפ"ג.
אילה גדרון
תיכון "אתגרי העתיד" בחריש
על הוראה דיאלוגית ומעמיקה ועל הקמת מגמת פילוסופיה מצליחה בקרב אוכלוסיית תלמידים מגוונת
צילום: שמואל כהן
נימוקי השופטים
אילה גדרון היא מורה לפילוסופיה בתיכון "אתגרי העתיד" בחריש. אילה הקימה מגמת פילוסופיה מצליחה הכוללת 60 תלמידים בבית ספר המתאפיין באוכלוסייה הטרוגנית. ההוראה של אילה מתקיימת בשיטה של מעגל דיאלוגי היוצר אווירה אינטימית וייחודית. היא מובילה סמינר שנתי במשותף עם תלמידיה, ויחד הם הקימו ספרייה המשמשת את כלל תלמידי בית הספר.

על כל אלה אנו מעניקים לה ציון לשבח בפרס הספרייה הלאומית למצוינות בהוראה על שם עזריאלי לשנת התשפ"ג.

מן העיתונות

גלריית תמונות מטקס חלוקת הפרס

הצג תמונות נוספות

סרטוני הזוכים נוצרו על ידי: במאי - רותם בן חמו / צילום ועריכה - סינמרק / הפקה - נועם גרשלר