דף מלווה השתלמות

כותבים את ההיסטוריה תשפ"ב

ההשתלמות עוסקת בעקרונות החשיבה ההיסטורית ומבוססת על תוכניתו של המכון הקנדי לחשיבה היסטורית בשילוב שיטת כתיבה וחשיבה שעיקרה שילוב כתיבה מרובה לקידום למידה' ומיועדת למורי היסטוריה.

הוראת חשיבה היסטורית בשילוב כתיבה

המרכז ללימודי רוח בספריה הלאומית בשיתוף פעולה עם הפיקוח על הוראת ההיסטוריה וצוות ההיסטוריה המוביל בתיכון הישראלי למדעים ולאומנויות (יאס"א) מזמינים אתכם להשתלמות ראשונה מסוגה למורי היסטוריה. ההשתלמות מבוססת על עקרונות החשיבה ההיסטורית של המכון הקנדי לחשיבה היסטורית בשילוב הוראה מרובת כתיבה לפי שיטת כתיבה וחשיבה של מכון ה-IWT  בבארד קולג' שבארצות הברית.

מה כוללת ההשתלמות?

בהשתלמות נכיר את עקרונות החשיבה ההיסטורית ונדגים איך ליישמם בשיעורים מתוך תוכניות הלימודים. נשלב משחקיות בהוראה כדי להדגים חלק מהעקרונות ונשלב הוראה מרובת כתיבה. תוכנית הסמינר נבנתה עם הפיקוח להוראת ההיסטוריה בהתאם למטרות הלמידה המשמעותית ופיתוח מיומנויות הלומד במאה ה-21.

מהו המכון הקנדי לחשיבה היסטורית?

המכון הקנדי לחשיבה היסטורית הוא המוסד המוביל בקנדה למחקר ופיתוח פדגוגיות בהוראת ההיסטוריה. המכון מכשיר אקדמאים, רכזי מקצוע, מורים להיסטוריה וכן אוצרים ומחנכי מוזיאונים. אנשי מקצוע שמעוניינים בהבנת יתרונות החשיבה ההיסטורית בהוראה, בבניית תוכניות לימוד בהיסטוריה, בכתיבת מערכי שיעור וכתיבת תוכן המתמקדים בחשיבה היסטורית.

מספר המקומות מוגבל, הקדימו הרשמתכם.

השנה אנו פותחים אפשרות ללינה מסובסדת למשתתפי ההשתלמות הגרים ביישובים המרחוקים מירושלים.

כיוון שמספר המקומות מוגבל מאוד, אנא קראו את המידע הבא טרם הרישום:

1. יישוב מרוחק מירושלים משמעותו קו חיפה צפונה או קו באר שבע דרומה (לא כולל יישובים אלה).

2. הלינה תהיה במלון פרימה פארק בכניסה לירושלים. המלון ממוקם במרחק הליכה של כעשרים דקות מהספרייה הלאומית. יש חנייה על בסיס מקום פנוי במלון. מידע על המלון בקישור:

3. מחיר הלינה הוא 180 ₪ לאדם בחדר זוגי על בסיס לינה וארוחת בוקר. אין אפשרות להזמין חדר ליחיד במחיר המסובסד. השיבוץ יהיה אקראי, בחדרים נפרדים לנשים וגברים.

בעת הרישום ניתן לבקש להיות בחדר עם נרשם ספציפי. חשוב לשים לב שההרשמה מתבצעת באותו זמן כדי שלא יתפסו כל המקומות.

4. במקרה של ביטול הגעה להשתלמות, לא יהיו החזרים על הסכום ששולם עבור הלינה.

אודות ההשתלמות
מורים להיסטוריה
בספרייה הלאומית
6-4 ביולי, ה'-ז' בתמוז
360-180 ש"ח
מוכר ל30 שעות גמול
להרשמה  >להרשמה  >ההרשמה הסתיימה
סגירה